"Kas nebuvo pasikėlęs į Teidės viršukalnę - tas nesiskaito buvęs Tenerifėje" - kiekvieno keliautojo svajonė ir be abejo - tikslas.

Teidės ugnikalnio viršūnė   Iki Teidės vulkano viršūnės liko nedaug   Nuo Teidės viršukalnės atsiveria neapsakoma panorama

Teidė yra ugnikalnis vienoje iš Kanarų salų - Tenerifės saloje, Tenerifės Santa Kruso provincijoje. Salos centre esančios viršukalnės aukštis yra 3718 m virš jūros lygio. Tai yra aukščiausia Ispanijos Karalystės vieta. Teidė – trečias pagal dydį ugnikalnis pasaulyje. Teidė kasmet privilioja daugiau nei 2,8 mln. lankytojų per metus. Tai ne tik populiariausias lankomas objektas Kanarų salose, bet ir visoje Ispanijoje, o 2010 metais tapo lankomiausiu ir visoje Europoje.

  Pasikėlimas keltuvu į viršukalnę   Keltuvas užkelia į 3555 m aukštį   Iki viršukalnės kopti dar lieka dg nei 150 m aukščio

Teidės kalnas susiformavo prieš daugiau nei 600 tūkstančių metų, kai išsiveržė dar vienas ugnikalnis, palikęs 16 km pločio kraterį, pavadintą Las Canadas dykuma. Lava formavo kalnyną bei visiškai pakeitė Tenerifės salos vaizdą.

Paskutinis išsiveržimas: 1909 m. lapkričio 18 d.

Pirmą kartą įkopta: 1582 m. Pirmasis įkopė: Edmund Scory