"Senas, siena apjuostas miestas,

Kuris pavertė uolą akmeniu, spindinčiu lyg medus.

Ir padarė siauras gatveles, pripildytas šviesos ir poezijos aidų…"                  (T. V. Šapkotas) Senojo Budvos miesto heraldika    Senasis Budvos miestas įsikūręs pusiasalyje

  Pasak legendos, Budva buvo įkurtas Kadmio, vieno iš trijų finikiečių karaliaus Agenoro sūnaus. Tikra ta legenda ar ne, bet tai iš tiesų yra seniausias miestas Adrijos pakrantėje.

Budvos senamiesčio ir citadelės panorama    Senieji paveldo objektai ir nauji modernūs statiniai  

Ciitadelė    Gynybinės sienos suaugę su uolomis

  Budvos vardas pirmą kartą buvo paminėtas IV a. prieš Kristų. Tuomet miestas  buvo įsikūręs tik pusiasalyje, o dabar jau išsiplėtęs ir po tolimesnę sausumos dalį.  Akmeniniai namai ir bažnyčios su siauromis gatvelėmis, nedideli sodeliai, poetų pamėgtos aikštės ir antikinės gynybinės sienos. Nuo šių sienų, galima žiūrėti į atvirą jūrą,  kurią puošia išsibarstę paplūdimiai ir salos. Viena jų – šv. Nikolo- didžiausia Juodkalnijos pakrantėje.

Budva tituluojama Europos Majamiu    Čia dominuoja prabangūs kurortai ir modernūs paplūdimiai

Čia nuolat švartuojasi dešimtys prabangių jachtų ir privačių katerių    Legendinė gimnastė - Budvos undinėlė

  Eidamas per miestą, praeini Graikijos, Romos, Serbų šalių, Bizantijos imperijos, Venecijos respublikos ir Austrų – Vengrų imperijos laikus. Bet šis miestas yra ne tik įdomus istorinis centras. Budva turi 17 paplūdimių,  prabangių viešbučių, gražių vilų, puikių žuvies restoranų, jaukių parduotuvėlių…. Visa tai primena, kad miesto istorijos kaita dar nesibaigė. Ir dabar Budva yra Juodkalnijos turizmo metropolis.

Iš citadelės muziejaus kolekcijos    Iš citadelės muziejaus kolekcijos    Iš citadelės muziejaus kolekcijos (senieji burlaiviai)