"Tarp žemės ir dangaus", "Skersai per Fagarašaną", būent taip tituluojamas aukščiausias ir vienas pavojingiausių asfaltuotų kelių Rumunijoje. Kerta aukščiausią Rumunijos kalnų masyvą Fegerašo kalnus (Trans – per, skersai ir Făgăraş – Karpatų kalnų dalis).

Transfagarašano kelias - tarp žemės ir debesų      Del staigiu posūkių ir aukščio greitis 20-30 km per val

Kelias atidarytas 1974 m. rugsėjo 20 d. Bendras ilgis 151 km. Apie 90 km ilgio kelias buvo statomas nuo 1970 iki 1974 m. diktatoriaus Nicolae Ceauşescu priežiūra. Kelio statybų tikslas - kad, vietiniai kariai galėtų greitai perkirsti kalnus. 

   Norinčių keliauti tikrai netrūksta (intensyvus eismas)      Vaizdinga, bet važiuoti privalai atsargiai

Transfagarašano kelias pakyla į 2034 m aukštį. Šis kelias yra didelis iššūkis alpinistams, motociklininkams, vairuotojams ir visiems juo važiuojantiems. Kelias vingiuoja serpantinais, o dėl staigių posūkių ir aukščių skirtumo vidutinis greitis gali būti 30-40 km/val. 

Spalio – birželio mėnesiais šis kelias yra uždarytas dėl gausaus sniego ir apledėjimo, todėl juo galima gėrėtis tik vasarą. O, vasarą juo važinėti draudžiama tamsiu paros metu, nes kelias ne tik neapšviestas, bet ir beveik neturi apsauginių tvorelių. Kelyje viso 5 tuneliai, kurių ilgiausias - 884 m.

Kelias per užtvanką    Kelias tarp uolų ir skardžių

  Nors kelias ir pavojingas tačiau, noras juo keliauti, grožėtis vaizdais, patirti nuotykių visada pritraukia šimtus keliautojų.  Ir, patikėkite, tai iš tiesų įspūdinga...

Žiemą kelią užverčia sniegas ir važiuoti draudžiama    Šiauriniuose šlaituose niegas išsilaiko net iki vasaros

  P.S. 2009 m. rugsėjo mėnesį šiame kelyje savo laidą Top Gear  filmavo  BBC televizija. Šioje laidoje Transfegerešano kelią vedėjai pavadino geriausiu visame pasaulyje.

Welcome To Transfagarasan

https://www.youtube.com/watch?v=6DUfYjGtQZE