Škadaras - didžiausias Balkanų ežeras. Šis gėlavandenis telkinys, tarsi milžiniško delfino formos, kurio uodega ir 2/3 kūno yra Juodkalnijos teritorijoje, o nosis jau Albanijoje. 

Škadaro ežeras - didžiausias ežeras Balkanuose     Škadaro ežeras - 2/3 Juodkalnijoje ir 1/3 Albanioje

Ežeras maitinamas kalnų ir požeminių vandenų, kuriuos atplukdo Moračos upė. Todėl, plotas gali ženkliai keistis, nuo 530 kv.km. pavasarį iki 370 kv.km. vasarą. Kitoje ežero pusėje (prie Škoderio miesto Albanijoje) vandenys Bunos upe keliauja į Adrijos jūrą.

  Yra vietų, kur ežeras tarp kalnų saugo savo paslaptis    Škadaro ežeras 45-50 km ilgio ir 8-10 km pločio   

Juodkalnijoje Škadaro ežero nacionalinis parkas įsteigtas jau 1983 metais. Juodkalniečiai prižiūri šią vietovę kaip savo šalies širdį ir sielą. Būtent čia juodkalniečių karališkoji šeima vasarodavo, ir čia turkai siekė užkariauti jų žemes, ir čia, o ne kur kitur, gimsta geriausi šalies vynai ir sveikas maistas, gaminami vietinių ūkininkų Crmnica ir Godinje slėniuose.

Apie 10 % ežero vandens paviršiaus užima augmenija    Pavasario vanduo prisotina ežerą vasaros sezonui

Ne tik gamtinės vertybės (ežerai, upės, įlankos, iškyšuliai, salos), bet ir kultūrinės (miesteliai, vienuolynai, tvirtovės, sakraliniai monumentai) padaro šį ežerą vienintelį tokį visame Europos žemyne. Nemažą ežero dalį apraizgusi vandens augalija, todėl čia ištisus metus rojus paukščiams...

Dalmatijos pelikanai - Škadaro nacionalinio parko talismanas   Dalmatijos pelikanai - Škadaro nacionalinio parko talismanas   Kormoranų kolonijos nei gamtai, nei žmogui neduoda ramybės

Ne veltui ši vietovė buvo aprašyta žurnale "National Geographic" kaip viena įdomiausių lankytinų vietų pasaulyje!