Popradas - vartai į Aukštuosius Tatrus. Šis vardas jau aiškiai nurodo, kodėl miestas yra vienas svarbiausių turizmo centrų. Domėjimasis Aukštaisiais Tatrais skatino ir miesto augimą. Dabar tai vienas didžiausių Patatrės miestų (53 tūkst.gyv.), stambus pramonės centras ir kelių mazgas. Žymiausi miesto objektai yra senamiestis, kurio centrinę aikštė supa XVIII-XIX a. pirklių namai. Šalia stovi Senoji bažnyčia, kurioje randamas seniausias žinomas Tatrų kalnų paveikslas.

Poprad miesto panorama   Poprad miesto centras   Poprad miesto centras

Miestui priklauso Spišo Sobota dalis, kuri kadaise buvo atskiras miestas, kuris čia gyvavo nuo XIII amžiaus. Čia yra gerai išsilaikęs viduramžių miesto statinių kompleksas, kuris paskelbtas urbaniztiniu rezervatu. Vertingiausias statinys- šv. Jurgio bažnyčia, skaičiuojanti savo aštuntą šimtmetį. Jos viduje yra garsiojo menininko Pavolo Levočiečio sukurtas altorius. Spišo Sobota įdomi ne tik statiniais, bet ir čia gimusiais žymiais žmonėmis, tokiais kaip Tatrų viešbučių projektuotojas Gideonas Majunkė; Zuzana Henšova, tapusi Madagaskaro karaliene; baroko skulptorius Janas Brokofas. 

Spisska Sobota   Spisska Sobota   Spisska Sobota

Kalbant apie modernių laikų turistų traukos objektus, mieste yra vandens pramogų parkas, vakarais rengiantis lazerių ir vandens šou.   

Aqua City vandens pramogų parkas   Aqua City vandens pramogų parkas   Aqua City vandens pramogų parkas (lazerių show)