Zakopanės miestelis išsidėstęs Podhalės slėnyje tarp vakarinių Tatrų kalnų 800-900 m aukštyje virš jūros lygio. Tai aukščiausiai virš jūros lygio esantis Lenkijos miestas. Miestas įsikūręs aplink Zakopiankos upę, kuri pasak vietinių ir davė Zakopanės miestui vardą.

  Zakopanės panorama   Zakopanės panorama   Slidinėjimo trąsos

Kalnakasių miestelis, teturintis daugiau nei dvi dešimtis tūkstančių gyventojų, nuo XIXa. tituluojamas kaip Lenkijos žiemos sostinė. Aplink Zakopanę įkurti keturi kalnų slidinėjimo kurortai:  Kasprowy Wierch, Nosal ir Gubałówka. Tačiau, šiltuoju sezonu čia tai pat yra ką veikti turistams. Šiame Tatrų kalnų masyvo apsuptame slėnyje, persipynę gamtos puoselėjimo ir etno tradicijos puikiai patenkina kiekvieno atvykstančiojo troškimus...

  Miestas įkurtas prie Zakopiankos upės   Krupowki alėja   Tkros žiemos žavesys Tatrų kalnų kaimelyje

Garsiojii Krupowki alėja kaip tik viską sudėlioja į vietas.  Būtent čia, kraštą garsinantys brinzos sūriai iš avių, ožkų, karvių pieno, tradicinė česnakinė sriuba, ant žarijų keptas upėtakis, kiaulės karkutė ar steikas - tikra atgaiva maisto gurmanams... Krupowki alėjos pabaigoje -  stilingi krašto turgeliai, kur visa tai galėsite įsigyti.