Ar gali kapinėse būti linksma? – Pasirodo, gali…

Tarp Karpatų kalnų, Rumunijoje, Maramurešo krašte, kuris išsiskiria unikalios medinės architektūros ir medžio meistrų darbais, yra labai įdomios kapinaitės. Ir pavadinimas vietine kalba skamba „cimitirul vesel(„linksmosios kapinės“).

   

Linksmybių čia tikrai nėra, tačiau užrašai ant ankapinių medinių epitafijų nuteikia optimistiškai. Čia matyt, vietinė kultūros filosofija apie mirtį siejama su nauju kupinu džiaugsmo ir geresnio gyvenimo tikėjimu.

   

Kapinių ištakos siejamos su vietiniu dailide ir medžio skulptoriumi Stan Ioan Patru, kuris statęs spalvingus antkapius ir išraižęs šimtus epitafijų su satyriniais tekstais, pritaikytais kievieno žmogaus nugyventam gyvenimui.

   

Apsilankius kapinaitėse, vėliau verta užsukti į S.I.Patro etnografinę sodybą. Čia galima susipažinti kaip žymusis dailidė gyveno ir gamino unikaliuosius koplytstulpius bei satyrines epitafijas. Šiuo metu, čia kruopščiai darbuojasi šio garsiojo meistro mokiniai. 

   

Ši Maramurešo vietovė gausiai lankoma turistų. Tad, vietiniai gyventojai čia sukūrę ištisą vietinio paveldo turgelių kompleksą...

  Daugiau info apie Sapantą:
https://www.youtube.com/watch?v=MnSMBO3wLgg

www.politravel.lt