Žilina yra vienas didžiausių šiaurės vakarų Slovakijos miestų. Jau 1321 m Žilina gavo miesto teises ir ėmė sparčiai plėtotis. Kadangi šioje vietoje gyveno ne tik slovakai, bet ir nemažai vokiečių, dar XIV amžiuje buvo išleista miesto knyga, nustatantį miesto gyventojų tarpusavio santykius.  Tai yra seniausias Slovakijoje juridinių dokumentų rinkinys, kuris laikomas vienu vertingiausių viduramžių rašytinių šaltinių Slovakijoje.

   

Be rašytinių paminklų mieste yra ypatingai gerai išsilaikiusi miesto aikštė, nepakitusi per šimtmečius. Kai kurių čia dominuojančių namų detalių mes neaptiksime niekur kitur Slovakijoje. Miesto veidą formuoja originali Rotušė, bažnyčios, kurios siekia 1200 metus ir Burianovos bokštas, kuris yra miesto simbolis, nes senesnės Renesansinės varpinės, mes šalyje irgi daugiau niekur nerasim.

Kaip ir pridera senam miestui su savo istorija, Žilinoje yra ir pilis, vadinama Budatino pilimi. Nors pilis pastatyta XIVa. ir šiandien jos išvaizda jau kiek pakitusi, bet, ji vis, dar verta dėmesio.