Kipro salos rytuose, Kirenijos kalnagūbrių apsupty, 630 m virš jūros lygio, jau tūkstantmetį skaičiuojanti, tarsi užsnūdus amžiams, didinga tvirtovė - Kantara pilis. Kadaise, ši didinga tvirtovė turėjo puikią galimybę kontroliuoti judėjimą į Karpazo pusiasalį ir Mesaorijos lygumą.  Pavadinimas „kantara“ iš arabų kalbos reiškia „tiltą“ – tai ir atspindi šios pilies paskirtį – “tiltas“ tarp salos rytų ir vakarų. Iš pilies terasų atsiveria kalnagūbriai, plačios lygumos, dešimtys mylių salos rytinės pakrantės ir begaliniai jūros toliai.

   

Tai viena, iš bizantiečių statytų Xa. gynybinės sistemos tvirtovių (Kirenijos, Šv.Ilariono, Bellapais, Buffavento, Kantara) siekiant apsisaugoti nuo arabų išpuolių. Istorinėse kronikose pirmą kartą paminėta XIIa.pab., kaip karalius Ričardas Liūtaširdis užgrobė Kipro salą. Pilis tuo metu buvo salos vietininko  Izaoko Komnino  prieglobsčiu, kuris pralaimėjęs Kirenijos miesto apgultį, su kariauna buvo persikėlęs į šią tvirtovę.

     

XIIIa. pilis kentėjo nuo tarpusavio valdytųjų karų, po kurių ją reikėjo praktiškai visą atstatyti. Valdant osmanams, tvirtovė neteko savo strateginės reikšmės. Buvo apleista ir po truputį nyko.

     

Medžioklė saloje – viena mėgstamiausių pramogų, turėjo tradicijas jau nuo seno. Ypač, suklestėjo Britų valdymo laikotarpiu, kuomet vietiniai didikai ir karininkai bei jų svečiai Kirenijos kalnuose mėgdavę medžiokles. Kantara pilis buvo labai geroje vietoje, kad ją naudoti kaip sumedžiotų laimikių sandėliavimui. Fazanai, sakalai, ereliai, grifai, kiškiai, kalnų ožiai, muflonai buvo dešimtimis gabenami į uostus ir kraunami į laivus....

     

Šiuo metu pilyje atlikti konservaciniai darbai, sutvarkyti praėjimai, įrengtos apžvalgos terasos. Atvykimas patogus, keliukas nors ir siauras, bet neblogas, bilietas nebrangus (1,5 Eur).

Daugiau info (dvd):

  https://youtu.be/y1UsySQYMQA

https://youtu.be/iyTxaZkr69Q

www.politravel.lt