Pažinčiai su Kirenija vertėtų skirti gerą pusdienį. Vienas įdomiausių ir svarbiausių objektų – Kirenijos pilies ir laivų muziejus. Pilies gotikinės salės, koridoriai, bastionai, karališkos gvardijos kambariai, vidinis kiemas, artilerinės rampos, kalėjimas, požemiai mus su pažindins su ekspozicijomis, kurios perteikia ne tik pilies, bet ir viso regiono didingą istoriją.

   

Archeologai ištyrė, kad originalioji pilis statyta bizantiečių VIIa., siekiant apsisaugoti nuo arabų jūrų išpuolių. Viduramžių metraščiuose minimas XIIa.pab. kryžiaus žygis, kurio metu Anglijos karalius Ričardas Liūtaširdis užėmęs šią pilį, vėliau perdavęs valdyti tuometiniam Jeruzalės karaliui Guy de Lusignanui.

     

Taip prasidėjo Kipro frankų Lusignano karalystės gyvavimas, trukęs beveik tris šimtmečius iki venecijiečių užkariavimo. Dabartinė pilies išvaizda išlikusi iš XVIa, venecijiečių valdymo laikotarpio. Tuomet pilies sienos apgaubė ir Šv.Jurgio bažnytėlę.

   

Pilyje veikia sudužusių laivų muziejus. Pats įdomiausias ir vienas žymiausių jūrų archeologinių radinių pasaulyje – IVa.pr.Kr. graikų prekybinio laivo liekanos su daiktais ir prekėmis (vyno amforos). Šis „Kyrenia“ laivas tapęs ne tik šio regiono simboliu, jo atvaizdas puikuojasi ir ant Kipro euro monetų.

    

    

www.politravel.lt