Kalnas, nuo kurio prieš 2000 metų žvelgė romėnų garbinama Venera, jau IX amžiuje tapo žymiausia krikščionių šventove. Monserrat - tai vardas drebinęs ne vieną karalių ir valdovą, norėjusį pasiglemžti šį kraštą...  

Monserrat kalne, 45 kilometrai nuo Barselonos yra benediktinų vienuolynas. Pats vienuolynas archotektūriniu požiūriu gal ir nėra vertingas, bet turistai čia traukia dėl istorinių dalykų. Šis kalnas buvo reikšmingas religijai dar prieš atsirandant krikščionybei. Romėnai čia buvo pastatę šventyklą Venerai. Vienuolynas čia atsirado IX amžiuje.

   

Dauguma turistų atvyksta vien dėl Juodosios Madonos skulptūros, kuri jau 9 amžius sėdi soste ir saugo Kataloniją. Kasdien jos garbei gieda 50 berniukų choras. Ji, garsėdama savo stebuklais, visada buvo piligrimų traukos centras ir ją aplankė tokios žymios istorinės asmenybės kaip Kristupas Kolumbas, Migelis de Servantesas, Liudvikas XIV... Aplankė ir Napoleonas.... bet jo apsilankymas atnešė nelaimes ir griūtį vienuolynui. Nuo to laiko buvo atstatytas benediktinų vienuolynas, kuris išliko iki šiol.

   

Čia taip pat yra muziejus, kuriame yra ne tik liturginės ir arcgeologinės ekspozicijos, bet galima išvysti ir žymiųjų dailininkų, tokių kaip Salvadoro Dali, El Greco, Monet, Giordano darbus. Žinoma, vaizdai, atsiveriantys nuo vienuolyno irgi verti dėmesio. Nuo čia atsiveria pati įspūdingiausia panorama mieste.