Žydų kalnas. Tvirtovės kalva. Anarchistų egzekucijos vieta. Pasaulio mugės centras. Sporto kompleksas. Pavadinimai, kurie neturėtų tarpusavyje nieko bendro, jei jų nesujungtų ši Montjuic kalva.

Montjuïc kalva  yra miesto centro pietvakariuose. Dėl patogios geografinės padėties čia buvo daugybės įtvirtinimų vieta ir dabar stovi XVII amžiaus tvirtovė.

             

 

Ši tvirtovė vėliau buvo naudojama kaip kalėjimas politiniams kaliniams, egzekucijų vieta įvairių politinių ideologijų šalininkams. Dabar čia įrengtas karinės istorijos muziejus. Iki tvirtovės galima pakilti keltuvu nuo Barselonos senamiesčio. 

               

Bet ant didžiulės Montjuïc kalvos yra ne tik tvirtovė, bet ir profesionaliam sportui skirti statiniai (Švento Jurgio arena,  Olimpinis stadionas, baseinas....), muziejai  (Šiuolaikinio meno muziejus, Nacionalinis Katalonų dailės muziejus). Taip pat įrengta daugybė sodų, tarp kurių ir Barselonos botanikos sodas. 

             

Kelionei į Montjuïc galima paskirti visą dieną, nes čia tankiai pristatyta įdomių objektų, galima ne tik keltis keltuvu bet ir pačiam savo kojomis pamažu kopti vingiuotais takeliais iki viršūnės.