"Rytoj mes darysime gražius dalykus..." pasakė Gaudi, ir visas pasaulis žino, jog jis nejuokavo. Jo dėka Barselona turi parką, kuriame lyg pasakoje pasijaučia ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Guell yra parkas, kurį sudaro sodai ir architektūriniai komponentai, išsidėstę ant Carmel kalvos, miesto šiaurėje.

   

Parkas buvo atidarytas 1926 metais, o po šešių dešimtmečių buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą kartu su kitais Antoni Gaudi kūriniais. Šis parkas yra architekto susiformavusios kūrybos atspindys, kuris priklauso jo natūralistinei fazei (pirmas XXa. dešimtmetis), šiuo laikotarpiu Gaudi sėmėsi įkvėpimo iš gyvų organizmų formų, aptinkamų gamtoje. Čia Gaudis pademonstravo savo genialumą, įgyvendindamas daugybę naujų struktūrinių sprendimų.

     

 

Guell (užsakovas) ir Gaudi šį parką sukūrė įsivaizduodami, kaip čia bus aukštos kokybės namai, aprūpinti naujausiomis technologijomis komfortui užtikrinti, ir užbaigti menišku prisilietimu. Parke yra sintezė religinių ir politinių jų idealų: prie įėjimo pavaizduotos Katalonijos šalys, o religiją rodo Kalvarijos munomentas. Mitologinių elementų taip pat matyti - juos įkvėpė Apolono šventykla Delfyje. 

   

Parkas buvo įkurtas mažai apgyvendintoje vietoje, kuri buvo nepopuliari dėl uolėtų teritorijų ir skurdžios augalijos.  Guell pasirinko vietą norėdamas gero oro ir gražių vaizdų.Čia taip pat buvo namas, kurį įsigijo pats Gaudis ir atsikėlė gyventi. Nuo 1963 metų čia įsteigtas Gaudžio muziejus.