Barselonos senamiestį sudaro įvairūs kvartalai. Al Raval anksčiau buvo žinomas kaip kinų kvartalas. Anksčiau tai buvo gana nemalonus rajonas, bet dabar jis yra sutvarkytas ir išgražintas. Gatvelės čia ne tokios romantiškos, kaip gotikiniame kvartale, bet čia gausu madingų drabužių parduotuvių ir ypač gerų restoranų. 

         

Barceloneta yra pakrantės rajonas, kuriame yra pliažas, uostas, pramoniniai pastatai, ir jūros gėrybių restoranai.  

El Born yra ramesnis rajonas, čia tapybiškose gatvėse mėgsta turistai pasivaikščioti, bet jų užsuka kiek mažiau. Šiame kvartale yra Pablo Picasso muziejus. Šalia parko yra El Born kultūros centras. Visai neseniai šis pastatas dar buvo turgus, o šiandien - kultūros centras, kuriame atidengti 300 metų senumo miesto pamatai. 

   

Pagrindinė pėsčiųjų alėja yra  Las Ramblas kvartale, čia pilna įvairiausių kavinių, suvenyrų parduotuvėlių, vietos prekeivių. Joje yra Šv.Juozapo turgus, į kurį įėjęs patenki į egzotinių vaisių, nematytų  jūros gyvūnų, gardžiai kvepiančių patiekalų, garsiai šaukiančių žmonių sūkurį. Tikras pietietiškas turgus. Gatvės pabaigoje, 60 metrų aukštyje stovi Kristupas Kolumbas, nepavargstantis visad rodyti į jūrą, į tolimuosius kraštus.

        

Labiausiai turistų lankoma senamiesčio dalis  yra Gotikinis Bario kvartalas. Gotikiniu kvartalu ta vietovė vadinama todėl, kad kadaise čia buvo romėnų kaimelis ir yra išlikę Augusto rūmų liekanos. Siauros vingiuojančios gatvelės sukuria senovinio labirinto įspūdį, čia pilna ramių aikštelių ir vidinių kiemų, kuriuos galima pačiam atrasti. Senasis Romos miestas vis dar formuoja XXI amžiaus Barselonos veidą, čia susipina ir praeitis, ir dabartis. Pačiame centre yra katedra, kuriai jau daugiau kaip 600 metų. Taip pat yra Santa Maria del Mar bazilika, puikus kataloniškosios gotikos pavyzdys. Čia stovi buvę karalių rūmai, kuriuose priimti sprendimai turėjo įtakos visai pasaulio istorijai. Čia taip pat yra ir valdžios rūmai, kur buvo įkurtas pirmasis Europos parlamentas. Šioje dalyje buvo ir žydų kvartalas, iš kurio išliko senosios sinagogos dalys ir miesto vartų liekanos.

           

Barselona, kaip ir jos gyventojai - nuolat juda, todėl net ir pačiame senamiestyje susipina praeitis ir dabartis: kelis šimtmečius skaičiuojantys statiniai stovi šalia naujų pastatų, modernūs meno kūriniai pastatyti senosiose aikštėse... ir tai neatrodo kaip disharmonija... tiesiog rodo, kad Barselona, kaip ir buvo ir yra viskas viename.