2013 m liepos 1 d. Kroatija - 28-oji Europos Sąjungos narė

Nors XXa. pab. karai dėl nepriklausomybės buvo paralyžiavę šios šalies ekonomiką ir turizmo plėtrą, tai nesutrukdė užsispyrusiems kroatams įgyvendinti savo siekių ir tikslų. Tai antroji (pirmoji Slovėnija 2004m) buvusios Jugoslavijos šalis, įstojusi į ES. Patys kroatai išdidžiai atšauna: „...tai mums nieko naujo, jau daugiau kaip penkis dešimtmečius pas mus svečiuojasi keliautojai iš visos Europos, mes pripratę ....

  2013m liepos 1d - Kroatija 28-oji ES valstybė   Gornji Macelj pasienio postas tarp Slovėnijos ir Kroatijos    

Vykstant iš Lietuvos į Kroatiją, dažniausiai vykstame per Lenkiją, Čekiją, Austriją ir Slovėniją. Pasienio postų šioje trąsoje jau geras dešimtmetis, kaip neišlikę, tačiau pasiekus Slovėnijos – Kroatijos pasienį, sienos dar išlikę, nors Kroatija ir ES narė. Kroatai artimiausiu metu planuoja prisijungti prie Šengeno erdvės. Tai, be abejo, turizmui turės didesnę įtaką. Sienų nebeliks ir turistų anplūdis gali ženkliai padidėti. Dokumentų patikra supaprastinta, oficialiai trys Balkanų šalys (Kroatija, Juodkalnija, Makedonija) pripažįsta mūsų asmens tapatybės korteles.

Kontrolės postas    Pagrindinis kroatų pasisveikinimas - DOBRO DOŠLI

Gornji Macelj muitinėje tiek Slovėnijos, tiek Kroatijos pasieniečiai dirba sparčiai ir atsakingai.

Siena įveikiama greitai, tačiau būtina žinoti, kad Kroatijoje keliai mokami jau trasoje. Sezono metu susidaro didžiulės spūstys prie mokėjimų už kelius vietų. Čia reikėtų atkreipti dėmesį, kad už kelius mokant kortele, ne grynaisiais yra įformintas tam tikras patogumas, kuris neleis jums gaišti laiko spūstyse.

Aplamai, kortele - labai patogus atsiskaitymo būdas Kroatijoje, nes čia viešpatauja nacionalinė valiuta – Kuna. Tačiau, kroatai puikiai žino ir euro vertę. Atsiskaitymai šia valiuta šioje šalyje labai priimtini. Net už kelius susimokėti galima pasirinkti: ar kuna, ar euru?

Šiuo metu sienos stiprinamos    Ypač kroatai sienų apsaugą sustiprino su Vengrija ir Serbij