"Pirmoji pažintis su Albanijos rivjera - pusdienis Albanijoje, kuris viršijo lūkesčius!" 

Jonijos pakrantės ilgis Albanijoje siekia apie 80 km. Tačiau, tai viena gražiausių vietų, pripažinta aplamai gražiausia visos Jonijos jūros pakrante, vadinama Albanijos rivieraNuo Vlioros kurorto į pietus iki Sarandos jūros pakrantė labai uolėta su daugybe smėlio ar gludintų akmenėlių paplūdimių. Šiuos kurortus jungia panoraminis pajūrio kelias, kuriuo pravažiavimas turistams tampa tikra atrakcija.

Prie kelio įrengtos apžvalgos aikštelės, kur galima pasigėrėti vaizdais   Albanijos bunkeriai neatsiejama kraštovaizdžio dalis

Kalbama, kad Llogaros išskirtinio kraštovaidžio kelio atkarpą, Albanijos komunizmo laikais diktatorius E.Hodža buvo uždraudęs visuomenei ir naudojo tik savo asmeniniais tikslais. Verta stabtelti Llogaros nacionalinio parko aukščiausiame taške (1027m), pravažiuoti serpantinais žvelgiant į kalnų ir pajūrio plotus iš 700-800 m aukščio, grožėtis išsikerojusiomis šimtametėmis pušimis, kalnus apgulusių alyvmedžių ir agavų žaliais patalais, sustoti tarp aštrių uolų įsiterpusiuose smėlio paplūdimiuose, paskanauti vietinio maisto užgeriant taure vyno. Kelionei automobiliu Albanijos riviera nuo Vlioros iki Sarandos reikia planuotis geram pusdieniui, tačiau esant galimybei - nepagailėkite ir visos dienos. 

Ant kelio gyvūnai - dažnos akimirkos   Himarės paplūdimyje (spalio vidurys)

Vaizdingas kelias per kalnus   Peizažas

www.politravel.lt