Jonijos jūra – Viduržemio jūros dalis, esanti tarp Graikijos, Albanijos ir pietinės Italijos. Adrijos jūra užima 169 000 km² plotą (2,6 karto didesnė už Lietuvą). Jūra driekiasi tarp Apeninų, Balkanų pusiasalių ir Kretos bei Sicilijos salų. Ties Albanija Ortranto sąsiauriu jungiasi su Adrijos jūra (pl. 138 600 km²), Mesinos sąsiauriu su Tirėnų jūra (pl. 275 000 km²)Jūros pavadinimas kilęs iš graikų k. ir siejamas su mitologija, netgi buvo naudojamas kaip žodžio "jūra" sinonimas. Tačiau, kalbininkai įrodinėja senovės graikų genties "Jonėnų" vardo kilmę.

 

Jonijos jūra pasižymi dideliu gyliu, kuris gali siekti 4000m, o giliausia vieta pietvakariuose prie Pylos (Graikija) - 5267m (tai giliausia Viduržemio jūros dalis). Per potvynius jūros amplitudės svyravimai gali būti iki 40-45 cm. Jonijos jūros druskingumas 3,8% (38gr/l), pvz. Baltijos 0.7-0.8%; Juodosios 1.7-1.8%; Raudonosios 4.1%; Negyvosios jūros 34-35%.

    

Jonijos pakrantės ilgis Albanijoje siekia apie 80 km. Tačiau, tai viena gražiausių vietų, pripažinta aplamai gražiausia visos Jonijos jūros pakrante, vadinama Albanijos riviera

 

Daugybė Jonijos salų išsidėstę Graikijos teritorijoje. Albanijai priklauso tik trys uolėtos salelės. Didžiausia sala Kekyra (Corfu). Jonijos salų periferija (gr. Περιφέρεια Ιονίων Νησιών) – viena iš trylikos Graikijos periferijų, vienas iš dešimties senųjų regionų, kurios sostinė – Kerkyra.

 Septynios salos iš šiaurės į pietus:

  • Kerkyra (Κέρκυρα), kitaip Korfu
  • Paksis (Παξοί), kitaip Paksas
  • Lefkada (Λευκάδα) arba Lefkas
  • Itakė (Ιθάκη)
  • Kefalonija (Κεφαλλονιά), dažnai vadinama Cefalonija ar Kefalinija
  • Zakintas (Ζάκυνθος) arba Zantė

Kytiros sala (Κύθηρα) arba Cerigo geografiškai yra Jonijos salų dalis, bet administraciškai priskirta Pirėjaus nomui (Atikos periferija). Šešios salos yra vakarinėje Graikijos pakrantėje, Jonijos jūroje, o septintoji Kytira yra į pietus nuo PeloponesoSalos turi daugybę įvairiausių vardų. Per ilgus Venecijos respublikos valdymo šimtmečius dauguma salų gavo itališkus vardus ir jais vadinamos itališkai ir angliškai. Kerkyra buvo vadinama Korfù, Itakė – Val di Kompare, Kytera – Cerigo, Lefkada – Santa Maura ir Zakintas – Zante.