Unikali retenybė - didžiausias medinis judantis Betliejaus rinkinys Europoje. Pekaros Betliejuje yra apie 300 figūrų, iš kurių pusė yra kilnojama. Visa skulptūrinė kompozicija yra 8,5 m ilgio, 2,5 m pločio ir 3 m aukščio. Graži paroda ne tik vaizduoja Kristaus gimimą, bet ir Slovakijos tautos istoriją. Tai vienas didžiausių dirbtinų Betliejų pasaulyje.

  Slovakų Betliejaus kompozicija - medinės drožybos šedevras

Kilnojamasis medinis Slovakijos Betliejus yra Jekefo Pekaros , Rajeckės Teplice gimtojo drožėjo, šedevras. Kvalifikuotas meistras užtruko daugiau nei 15 metų, kad sukurtų originalų, unikalų Betliejų. Atidarymo ceremonija ir palaima įvyko 1995 m. lapkričio 26 d. , kai buvo baigta pirmoji darbo dalis, vaizduojanti Centrinės Slovakijos regioną.  Vėlesniais metais kompozicija išplėsta ir papildyta rytų ir vakarų Slovakijos regionų elementais. 2000 m. meistras Pekara užbaigė, taip vadinamą, "Slovakų Betliejų".

  Čia vaizduojama slovakų krašto architektūra: pilys, bažnyčios, namai   Betliejus pavaizduotas kaip Rajecka Lesna kaimas   Kompozicijoje perteikiamas kasdieninis žmonių gyvenimas ir darbas

Medžio drožėjo sukurtoje kompozicijoje, be Kristaus gimimo Betliejuje, perteikiama ir Slovakų tautos istorija, žmonių gyvenimas, darbo įpročiai, tradicinė kasdieninė veikla (piemenys, kalnakasiai, vynuogių augintojai, medkirčiai, amatininkai, puodžiai, dailidės, kalviai...). Jėzaus gimimo vieta yra kūrinio viduryje ir simbolizuoja Rajecká Lesná kaimą. Taip pat dominuoja Devino, Bratislavos, Trenčino, Oravos pilys bei Nitros, Trnavos, Spišská Kapitulos, Košice ir Žilina katedros. Fone yra Krivanio kalnas, vienas iš Tatrų viršūnių ir Slovakijos pilietybės simbolis. Betliejuje taip pat yra daugybė šiuolaikinių pastatų, tokių kaip SNP tiltas Bratislavoje, ar greitasis laivas, plaukiojantis Dunojoje.

 Slovakų Betliejus yra įtrauktas į svarbiausių Slovakijos paminklų sąrašą.