Vlkolineco kaimelis, žinomas nuo XIVa. - unikaliosios Karpatų kalnams būdingos medinės architektūros statybos pavyzdys. Kaimas įsikūręs Didžiųjų Fatrų Sidorovo kalno pietiniame šalite, 718 m virš jūros lygio. Pavadinimas kildinamas nuo slovakiško žodžio "vlk" - vilkas. Pirmą kartą kaimas paminėtas 1376 m.

   

Namai statyti ant akmeninių pamatų, sienos - plūkto molio, stogai statūs, dengti skiedromis. Dauguma namų yra dviejų arba trijų kambarių, su senoviniu interjeru ir baldais. Kiekvienoje namo sienoje po du mažus langelius. Sienos išdažytos šiltomis, pastelinėmis spalvomis: melsva, gelsva, rožine, balta. Prie vienos namo sienos tvarkingai kraunamos malkos. Už namo - nedidelis žemės sklypas, kuriame suresta nedidukė daržinė. Vidury kaimo išlikusi nuo 1770 m. medinė varpinė. Šalia jos 1860 m. iškastas medinis dengtas šulinys. Vėliau, nutiesus vandentiekį, šulinys išlaikė simbolinę prasmę. Pažiba - kaimo bažnytėlė, statyta 1875 m. perteikiant baroko ir klasicizmo architektūros bruožus.

   

Tai ne tik liaudies buities muziejus, tai tikras miestas su 35 nuolatiniais gyventojais, kurie valdo 18 trobesių, iš viso esančių 45. Likę senojo statybos stiliaus namai pritaikyti nuomai, juose gali apsigyventi turistai. Kadangi, tai geriausiai išsaugojęs Karpatų liaudies medinę architektūrą, o kartu ir didžiausias tokio tipo miestelis,  nuo 1993 m. Vlkolinecas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

   

Įdomu ir tai, kad žemės sklypų suskirstymas yra išlikęs toks pats kaip ir viduramžiais, kad buvo būdinga daugeliui Feodalinės Europos šalių. Tolėliau sodybų yra bendros žemės ir miškai, kas irgi yra neatskiriama nuo feodalinio miesto kraštovaizdžio.