Tai nacionalinis parkas įkurtas Šiaurinėje Mažosios Fatros kalnų dalyje. Čia yra ne tik graži gamta, bet ir daug kultūrinių, architektūrinių objektų. Vienas gražiausių meno kūrinių yra Rajeckoje Lesnoje. Čia yra Slovakijos Beatliejus - pastatas, kurį aplanko daugybė turistų kasdien. Kas ten tokio ypatingo? Čia yra iš medžio drožinėti kūriniai, atspindintys Jėzaus gimimą ir visos Slovakijos istoriją. 

     

Po Betliejaus aplankymo galima užsukti į Cicmanio kaimelį, esantį Strazovske kalnuose. Šis kaimukas garsus savo išmargintais medinių rąstų namais. Raštai atspindi turtingą regiono liaudies meną, kuris atsispindėjo net Slovakijos sportininkų aprangoje 2012 metų olimpinėse žaidynėse. 

 

Slidinėtojams patiks Vratnos slidinėjimo kurorte, o tie, kurie mėgsta ramų poilsį, gali apsilankyti Terchovec poilsio ir informacijos centre. Šis kompleksas padalintas į dvi dalis- viena dalis yra informacijos centras, kur galima sportuoti, žaisti skvošą, kėgliais.  O kitoje dalyje -  įvairūs baseinai, vandens pramogos, pirtys.

     

Ir tai dar ne visos pramogos, Mažojoje Fatroje čia galima pasivažinėti Vychylovkos traukinuku, kuris yra unikalus Europoje, ir vos keli tokie yra pasaulyje. Jis anksčiau buvo naudojamas gabenti medieną iš miškų, o dabar - kultūrinis - istorinis monumentas, kurį galima išbandyti turistams. Įdomu ir Kysuckos kaimelio muiejuje, kur susipažįstama su vietinių meistrų rankų darbu, atliekami liaudies dainos ir šokiai, galima paragauti tradiciškai pagaminto šio regiono maisto.

 

Šiame parke yra viena gražiausių ir svarbiausių šalių Slovakijoje - Bojnicės pilis. Ji datuojama nuo Didžiosios Moravijos imperijos laikų.  Netoli yra ir zoologijos sodas, kur smagu užsukti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.