Tai viena didžiausių pilių Vidurio Europoje, 1993 m įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pilis minima nuo XIII a. pr.

Legendinės Spišo pilies panorama   Pilies papėdėje sukurtas unikalus geoglifas   Viduramžių pilis pastatyta ant kalvos

1241 m totoriai buvo užgrobę Vengriją, bet Spišas buvo vienintelė tvirtovė, kurios jiems taip ir nepavyko paimti. XVa karalius pilį valdyti pavedė grafui Imrichui Zapolskiui, kurio šeima atnaujino pilies vidų gotikos stiliumi ir pastatė koplyčią su zakristija. Šalia pastatė dar dvejus puošnius rūmus, kuriuose gimė Vengrijos sosto paveldėtojas Janas Zapolskis. Valdant Zapolskiams, pilis tapo reprezentacine rezidencija.

Spišo pilies kiemo viduje   Spišo pilies kiemo viduje   Spišo pilies kiemo viduje

XVIa Spišas atiteko Habsburgams (Austrijos imperija). 1636 - 1939 pilis priklausė Čiakių šeimai, kurių valdymo pabaigoje pilis buvo negyvenama, nuniokota gaisro ir pamažu pradėjo irti.

Vaizdas nuo pilies bokšto   Spišo pilies teritorija 4ha ploto   Vaizdas už tvirtovės sienos

Galiausiai po poros dešimtmečių čia pradėti vykdyti archeologiniai tyrimai ir įkurtas muziejus. Šiuo metu lankytojai gali apžiūrėti tris pagrindines pilies dalis, pakilti į bokštą ir apžvelgti Spišo apylinkes iš viršaus. Pilyje jie susipažįsta su eksponatais, kurie vaizduoja senųjų laikų kalėjimą, karybą. Neretai čia galima pamatyti viduramžių amatininkus.

Ekspozinė salė   Senieji a,atai   Pilies koplytėlė

Kiekviena pilis turi savo vaiduoklių ne išimtis ir Spišas. Čia pasakojama, kad kiekvieną vidurnaktį pasirodo išprotėjusi didiko sesuo Jadvyga, kuri klaidžioja po pilį ir ieško savo pražudytos dukterėčios... 

Legendinės Spišo pilies panorama   Legendinės Spišo pilies panorama naktį