Bratislavos miesto plėtrą ilgą laiką ribojo gynybinė siena, kurios didžioji dalis buvo sugriauta XVIII amžiuje, tačiau išlikusios dalys yra autentiškos. Palyginus nedideliame senamiestyje išlikęs viduramžiams būdingas gatvių tinklas bei gotikinio miesto plano struktūra. Dauguma paminklų likę nuo Marijos Teresės valdymo laikotarpio.

Didingos Bratislavos pilies papėdėje yra senamiestis, kuriame galime pamatyti  didžiausią ir architektūriškai vertingiausią pastatą Bratislavoje - Šv. Martyno katedrą. Katedra buvo ne tik įspūdinga, bet ir istoriškai svarbi, čia beveik tris šimtmečius buvo Vengrijos ir Austrijos valdovų karūnavimo vieta. Apie tai primena ant bažnyčios varpinės patalpinta didžiulė Vengrijos karalių karūnos kopija.

   

Nuo bažnyčios einant gilyn į senajį miestą, einame Kapitulskos gatve - viena seniausių mieste. Tai buvo pagrindinė miesto gatvė, susiformavusi XIII amžiuje. Netoliese yra  XV amžiaus barbakanas gynęs Mykolo vartus. Tai vieninteliai vartai, išlikę iki šiol. Šalia jų  dar vienas Bratislavos simbolis - Mykolo bokštas, iš kurio galima pasižvalgyti į miestą iš aukščiau. Iš karto pamatytume XVIII amžiaus Vengrijos karalių rūmus, Leopoldo di Paulio rūmus su rokoko stiliaus sodu, barokinius Palfių rūmus ir dar daug rūmų įvairiausių stilių yra sustelkę šioje nedidelėje teritorijoje.

        Senamiestyje yra trys aikštės : Pagrindinė, Pranciškonų ir Arkivyskupo. Pagrindinės aikštė centre yra Maksimilijono fontanas, kuris yra seniausias Bratislavoje. Fontano skulptūros buvo truputį keičiamos, nes miestiečiams jos atrodė pernelyg nedorovingos... Taip pat aikštės centre stovi Senoji Rotušė, kuria negalėjo pasigirti daugiau joks kitas miestas Slovakijoje. Dabar čia yra seniausias šalies muziejus. Visiškai priešinga šurmuliuojančiai Pagrindinei aikštei yra rami Pranciškonų aikštė priešais Pranciškonų vienuolyną. Viduramžiškas trikampis aikštės vaizdas mažai pakito nuo XV amžiaus, jos centre - Mergelės Marijos nugalėtojos kolona, menanti Habsburgų pergales. Šalia yra Mergelės Marijos bažnyčia - vienas seniausių Bratislavos statinių, kurioje didikai buvo įšventinami į Auksinės špagos riterius. Pati mažiausia aikštė yra Arkivyskupo aikštė, gavusi pavadinimą nuo rūmų, kuriuose buvo arkivyskupo Jozefo Batanio rezidencija. Tai vieni gražiausių rūmų mieste, kuriuose yra labai vertinga gobelenų kolekcija.

   

Įdomu tai, kad mieste galima sutikti nemažai gyventojų, kurie niekad nemiega ir niekad nesitraukia iš savo vietų. Tai šių laikų skulptūros, vaizduojančios paparacį, smalsuolį, gražuolį nacį... Prie jų verta ne tik įsiamžinti, bet ir sužinoti, koks jų vaidmuo šiandieninėje Bratislavoje.