Koperniko vardu pavadintas mokslo centras Varšuvoje buvo atidarytas 2010 metais. Idėja atidaryti tokį centrą atsirado dar devintajame dešimtmetyje, kai Mokslo pikas ir Mokslo šventės susilaukė didžiulės sėkmės. 

Fuko švytuoklė   Koperniko mokslo centras  

Šios įstaigos tikslas - paskatinti asmeninį suvokimą atrandant ir suvokiant pasaulį, lygiai taip pat suvokiant kokią atsakomybę žmogus turi prisiimti už vykstančius pokyčius Žemėje. Tai kaip svajonių muziejus - čia nereikia jokio gido, pastate pilna visokiausių išradimų, žaidimų, bandymų, tereikia pasirinkti kas tau įdomiausia ir pasileisti į atradimus. 

 

Astronomija, fizika, biologija, geografija, anatomija, psichologija, archeologija... visi šie mokslai taps kur kas įdomesni ir suprantamesni būtent čia. Gali uostyti, liesti, žaisti, klausyti, palyginti savo greitį su kitais gyvūnais, palyginti savo jėga su anakondos jėga, pasukti milžinišką ratą, padaryti sau virtualią plastinę operaciją, sužinoti kino filmų triukus ir taip toliau. Be šių rimtų "žaislų" pastate yra nuolatinės ekspozicijos ir pasirodymai (robotų teatras, aukštos įtampos teatras, dailės ir mokslo kolekcija, laboratorijos, planetariumas...).

 

Pirmyn į patį šauniausią pasaulio pažinimą!