Vienas gražiausių Baltijos pajūrio kurortų. Labiausiai išgarsėjo Tarptautinio Sopoto dainų festivalio renginiais, kurie organizuojami nuo 1961m. Jau XVIa. viduryje Gdansko turčiai pradėjo čia statytis savo vasaros rezidencijas. Pasivaikščiosime garsiąja Monte Cassino alėja, pagrindine Sopoto kurorto pramogų gatve, kurioje šiltuoju periodu sausakimša atsipalaidavusių poilsiautojų. Vasarą čia gausu gatvės aktorių, muzikantų ir kitokių artistų. Nors ir ne vasara, tačiau čia visada juntama kurortinė pramogų bei paslaugų dvasia.

 

Trumpam stabtelėsime, kad pasigrožėtume, tarsi iš pasakos, „Kreivuoju namu“. Šurmulinga alėja veda link ilgiausio medinio molo Europoje. O, tenai - suvenyrų prekeiviai, atsivėrę jūros toliai, bei daugiau nei 4 kilometrai smėlėtų paplūdimių, tikrai neleis jums liūdėti...

 

 

     

Dėl geografinės padėties vanduo čia šiltesnis nei kitose Baltijos jūros vietose. Mieste galima ne šiaip atsipalaiduoti, čia galima ir pasigydyti. Sopotą gamta apdovanojo ir šiltomis požeminio vandens versmėmis. Sezono metu kasmet apsilanko daugiau nei 2 milijonai turistų.