Religijų tolerancija - Sovietinis palikimas - LDK paveldas

Dievo motinos Šv.Mergelės globėjos cerkvė   Šv.Ksavero (Gardino) katedra   Šv.Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvė

Šiaurės vakarų Baltarusijos kraštas, kuriame persipynę gudų, lietuvių, lenkų tradicijos, papročiai ir kultūra. Čia išlikusi tolerancija ir pagarba katalikų ir stačiatikių sakraliniaim paveldui bei tikėjimui. Jėzuitų, bernardinų, liuteronų, stačiatikių, ortodoksų judėjų šventovės, tik užtvirtina šių religinių bendruomenių svarbą. Pažintį verta pradėti aplankant Koložos (Šv.Boriso ir Glebo) cerkvę, kuri pripažinta kaip senosios Rusios ir bizantiškosios architektūros pavyzdys ir saugoma UNESCO.

Paminklas Leninui - dažnas Baltarusijos miestų akcentas   Gardino dramos teatras ir paminklas Tankui išvaduotojui

Gardino krašte, kur kadaise, klestėjo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų dvasia, vis dar jaučiamas sovietinio gyvenimo pulsas... O, tokiems sovietiniams monumentams kaip Leninui ar Tankui išvaduotojui, Baltarusijoje akivaizdi pagarba.

Vienas iš paminklų Vytautui prie Gardino pilies   Paminklinis akmuo miesto įkūrėjui

Gardinas - vienas seniausių  Baltarusijos miestų. Tą mena Senoji Vytauto rezidencijos pilis, įkurta dar XIVa.pab. ant didingo Nemuno šlaito. Įprasmindamas šio legendinio miesto svarbą, XVIa. pilį perstatė Abiejų Tautų Respublikos karalius ir Lietuvos Didysis kunigaikštis Steponas Batoras. Šiuo metu dominuoja XVIIIa. Naujojosios Gardino pilies statiniai, kurie kruopščiai renovuojami.